CZ ENG
THE PARK VOLEJBALOVÁ LIGA 2017

Pravidla

Základní pravidla

Hry se účastní dvě smíšená družstva. Každé družstvo má šest hráčů, nejméně však jednu ženu. Může také nominovat až čtyři náhradníky.

Soutěž je určena především pro zaměstnance společností sídlících v The Park. Je možné angažovat i hráče zvenku, ale při zápase musí být na hřišti minimálně 4 hráči zaměstnaní v The Park.

Každý hráč se smí zúčastnit turnaje pouze v jednom týmu.

Organizace turnaje

Do 10-ti přihlášených týmů – jedna skupina. Při více přihlášených týmech – základní skupiny, vítězové skupin postupují do finále.

V základních skupinách i ve finálové skupině se hraje systémem každý s každým.

Rozdělení do základních skupin náhodně generuje registrační program.

Všechny zápasy se hrají bez rozhodčího. Spoléháme na dodržování zásad fair play.

Zápas a hodnocení

Hraje se podle aktuálních pravidel FIVB. Kompletní pravidla viz. příloha dole.

Zápasy se hrají na dva vítězné sety do 25 bodů o dva míče rozdílu, maximálně však do 27 bodů.

O celkovém pořadí ve skupině (základní i finálové) rozhoduje počet vyhraných zápasů. V případě rovnosti vítězných utkání rozhodují následující kritéria v uvedeném pořadí: počet vyhraných setů, počet vyhraných bodů, menší počet prohraných setů, menší počet prohraných bodů, vzájemný zápas, los.

Nenastoupí-li tým bez předchozí omluvy k utkání do 15 minut od plánovaného začátku zápasu, prohrává utkání kontumačně s výsledkem 0 : 2 na sety a 0 : 25 na body v každém setu.

Pokud týmy nestihnout odehrát zápas v určeném termínu, nezískají za souboj žádný bod. Pokud tým odstoupí z ligy v jejím průběhu, odehrané zápasy s tímto týmem se nezapočítávají do celkového hodnocení.

Automatický systém organizace

Stránky soutěže na www.thepark.cz jsou navrženy tak, aby byl celý průběh ligy automatický a mohli ho obsluhovat sami hráči.

Zástupci registrovaných týmů obdrží na začátku soutěže autentické přístupové jméno a heslo, které budou používat po celou dobu turnaje.

Zároveň každý tým obdrží e-mailem seznam soupeřů v základní skupině, vítězové později i seznam finálové skupiny. Seznam bude obsahovat kontaktní údaje zadané při registraci.

Zástupci týmů se vzájemně domluví na jednotlivých zápasech. Termíny zápasů, i jejich případné změny, záleží na vaší dohodě. Mějte jen prosím na mysli, abyste stihli všechny zápasy v určeném časovém intervalu.

V sekci „Rozpis zápasů“ bude zveřejněn přehled utkání ve všech skupinách. Po zadání přístupového jména a hesla se hráči zobrazí jeho aktuální zápasy. V těch je pak možné upravovat obsah.

V první řadě je třeba pro dohodnuté utkání v „Rozpisu zápasů“ rezervovat čas na kurtu. Můžete vybírat časy vždy po hodinách v pracovních dnech od 10.00 do 20.00. V ostatních časech nepředpokládáme velký nával. Můžete samozřejmě zápas odehrát, kdykoliv bude kurt volný. Pokud se ale dostaví týmy, která ji mají pro daný čas rezervovanou, mají přirozeně přednost.

Po zápase je úkolem vítěze opět se přihlásit do systému a v rozpisu zápasů vyplnit výsledek. Resp. připsat sobě a vítězi získané body – 1 bod za vítězství, 0 bodů za prohru, a doplnit skóre.

V případě sporů je možné se odvolat k organizátorovi turnaje a prostřednictvím e-mailu events@thepark.cz vyřešit svůj problém. V celém průběhu turnaje ale spoléháme na vstřícnost a fair-play jednání všech zúčastněných. Jde přece jen především o společnou zábavu a příjemné strávení letních dní.

Všechny situace výslovně nepopsané v těchto pravidlech se řeší dohodou týmů.

Pravidla FIVB ke stažení: FIVB_Pravidla_Vo­lejbal.pdf

Odměny a ceny

Po skončení celého turnaje budeme kontaktovat vítěze a dohodneme se na předání zasloužených odměn za první, druhé a třetí místo v soutěži.

Všem hráčům přejeme spoustu nechytatelných smečí, neprůstřelné bloky a hlavně krásné letní počasí.